Nawigacja

Wycieczki, imprezy

 

Spotkanie ze sportowcem

W ramach programu Sprawny Dolnoślązaczek ponownie skorzystaliśmy z okazji zaproszenia jednego znanego sportowca do naszej szkoły i zorganizowania Lekcji z Mistrzem. W tym roku wybór padł na lekkoatletę Rafała Omelko. Po lekcji można było zapytać go o przebieg jego kariery, zobaczyć i dotknąć złotego medalu oraz dostać autograf Mistrza. 

Mateusz Kwaśny
Jolanta Jerzycka

Warsztaty fizyko-chemiczne dla klas VIII i III gimnazjum

20 listopada 2018 roku 30 osób z klas ósmych i trzecich gimnazjum miało okazję uczestniczyć
w warsztatach fizyko-chemicznych organizowanych przez firmę GAZ-SYSTEM SA, które trwały trzy godziny lekcyjne. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę laborantów, przeprowadzać doświadczenia, być świadkami pokazu z użyciem ciekłego azotu a przy tym świetnie się bawić. Zajęcia zakończyły się konkursem z nagrodami. Każdy z uczestników dostał upominek i słodki poczęstunek.

Katarzyna Rogala-Łach


Warsztaty z Ultimate Frisbee -  Multiszkoła

W ostatnim czasie nasza Szkoła wzięła udział w drugiej edycji warsztatów z Ultimate Frisbee -  Multiszkoła organizowana przez Aglomerację Wrocławską.  Zajęcia te mają na celu promocję dyscypliny,  która już za kilka lat ma szansę znaleźć się w programie Igrzysk Olimpijskich a także zachęcenie dzieci do poznawania różnorodnych form aktywności fizycznej. Lekcje prowadzone były przez reprezentantów Polski i mistrzów Polski w tej dyscyplinie. Kolejna wizyta na wiosnę,  której zwieńczeniem będą zawody dla wszystkich szkół biorących udział w programie. Ukoronowaniem warsztatów była nasza wizyta na Klubowych Mistrzostwach Europy na Polach Marsowych we Wrocławiu.  Mieliśmy tam ponownie okazję do treningów jak i szansę zobaczenia najlepszych zawodników w Europie podczas rozgrywanych meczów,  a także otrzymaliśmy dyski do gry dla szkoły. 

Mateusz Kwaśny 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95
liczba odwiedzin: 420570