Nawigacja

Wycieczki, imprezy

 

Projekt sportowy ULTIMATE

W dniach 11.04-13.04 wraz Aglomeracją Wrocławską rozpoczęliśmy nowy program sportowy pod nazwą „Ultiszkoła”, w którym to dzieci na lekcjach wychowania fizycznego poznawały nową grę
a mianowicie Ultimate Frisbee.

Ultimate to gra zespołowa z użyciem latającego dysku (frisbee) łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Jest bardzo dynamiczna i widowiskowa, a od graczy wymaga wytrzymałości, szybkości i zręczności. Jednocześnie jej zasady są proste i czynią ją bardzo łatwą do opanowania dla początkujących.
Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych trenerów ( reprezentantów Polski w Ultimate), naszego absolwenta Łukasza Dobranowskiego oraz Dariusza Urbaniaka. Było dużo biegania, radości oraz zdrowej rywalizacji.

Mateusz Kwaśny

Salamandra” Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu

26 marca 2018 roku w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu odbyły się dla klas II i III gimnazjum warsztaty przyrodniczo – ekologiczne. Młodzież z pasją i wielkim zainteresowaniem brała udział w zajęciach laboratoryjnych. Badała m.in. zanieczyszczenia, klasy czystości i przydatność do spożycia wody oraz określała czynniki asymilacyjne roślin. Wszyscy w białych fartuchach, w maskach i goglach na oczach, czuli się choć przez chwilę jak mali chemicy.
Po zajęciach laboratoryjnych, młodzież wzięła udział w zajęciach terenowych. Po lekkiej wspinaczce na wzgórze Rataj (350 m n.p.m.), miała możliwość podziwiania Małych Organów Myśliborskich czyli bazaltowego czopa wulkanicznego z przed ok. 30 milionów lat. Wszyscy mogli dotknąć, własnymi rękoma, dobrze zachowane słupy bazaltowe i podziwiać ten unikatowy na skalę Polski pomnik przyrody nieożywionej. Przez chwilę wyobrażaliśmy sobie, że stoimy w środkowej części komina wulkanicznego a obok nas płynie gorąca lawa.
Bogatsi w wiedzę, pożegnaliśmy Park Krajobrazowy „Chełmy”,, obiecując, że jeszcze tu wrócimy.

Izabela Wlazło

Warsztaty Akademii Wynalazców Boscha

12 marca 2018 roku troje uczniów klas siódmych naszej szkoły, Ewa Gospodarek, Hanna Wójcik i Tymon Korczyński, uczestniczyło w warsztatach Akademii Wynalazców Boscha pt.: „Technologia druku 3D i jej zastosowanie w konstrukcji dronów”, które odbywały się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i poznać działanie drukarki 3D, obejrzeć przedmioty stworzone na drukarce, poznać budowę i działanie drona. Szczególne zainteresowanie wzbudziła część praktyczna, praca ze specjalistycznym oprogramowaniem, w którym samodzielnie mogli zaprojektować przedmioty przygotowywane do wydruku w technologii 3D.Uczestnicy warsztatów dostali pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w warsztatach i medale wydrukowane na drukarce 3D.

Katarzyna Rogala-Łach

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95
liczba odwiedzin: 333741