Nawigacja

Osiągnięcia szkolne

  

Gminny Konkurs Plastyczny „Symbol Wielkanocy”

Jury w składzie: pani Dominika Galińska oraz pani Joanna Tomaka postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

W kategorii klas 0 – I:

I miejsce: Gaja Głuch, oddział przedszkolny w Kamieńcu Wr.
II miejsce: Krzysztof Kubiszyn, klasa Ib SP w Kamieńcu Wr.
III miejsce: Filip Ostojski, klasa Ib ZSP w Czernicy
Wyróżnienie: Małgorzata Czyż, kl. Ic SP w Kamieńcu Wr.

W Kategorii klas II – III:

I miejsce: Hanna Małecka, klasa IIIc ZSP w Czernicy
II miejsce: Hanna Kowalska, klasa IIId SP w Kamieńcu Wr.
III miejsce: Hanna Ciba, klasa IIIc SP w Chrząstawie Wlk.
Wyróżnienie: Filip Dąbrowski, klasa IIb SP w Chrząstawie

Dyplomy dla uczestników konkursu oraz nagrody dla zwycięzców zostaną dostarczone do szkół po przerwie świątecznej - najdalej do 6 kwietnia 2018r.
 

Gminny Konkurs Wiedzy o Pożarnictwie

Dnia 28.02.2018 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Pożrnictwie.W pierwszej części Pani Dyrektor Małgorzata Kwaśna przywitała gości: Pana Włodzimierza Chlebosza - Wójta Gminy Czernica i Prezesa Zarządu Gminnego, Pana Jacka Pawlusa - Komendanta Gminnego OSP w Gminie Czernica, Pana Jerzego Misztala - Skarbnika Zarządu Gminnego OSP KP, Panią Beatę Perner - Sekretaerza Zarządu Gminnego OSP RP, Pana Michała Newlaczyla - zastępcę Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 we Wrocławiu oraz Pana Stefana Dębskiego - członka Zarządu Powiatowego OSPRP .W tej części nasi uczniowie pięknym programem muzycznym przywitali gości: Nina Boratczuk zagrała utwór na skrzypcach Winter Wonderland, Zuzia Sokołowska na paninie Ludovico Einaldi, Margo Reveko na saksofonie Różowa Pantera, Aleksandra Gajewska zaśpiewała Ovwer the Rainbow. W konkursie uczestniczyły wszystkie szkoły z Gminy Czernica. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
- grupę młodszą Małgorzata Kitlas, Michał Płaczek, Natan Ćmikiewicz
- grupę starszą Izabela Opawska, Zuzanna Sokołowska, Zofia Szymańska.
Najlepszy okazał się Michał Płaczek z klasy 6a. Będzie on reprezentował naszą gminę na Powiatowym Konkursie Wiedzy o Pożarnictwie we Wrocławiu.
Wszystkim gratulujemy.

Jolanta Jerzycka

XXV Wojewódzki Konkurs Rzeźbiarski
"Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2017"

W dniu 13.12.2107 roku w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu  odbyła się uroczystość  ogłoszenia wyników XXV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RZEŹBIARSKIEGO "Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2017. Organizatorami Konkursu byli: Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście", Wydział Edukacji UM Wrocławia oraz Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu. Jury przyznało 20 nagród równorzędnych (27 autorów) oraz 36 wyróżnień (43 autorów). Na Jubileuszowy Konkurs nadesłano z 34 szkół i pracowni plastycznych 135 prac rzeźbiarskich 166 autorów. Jury przyznało 20 nagród równorzędnych 27 autorów oraz 36 wyróżnień 43 autorów, oraz 2 nagrody specjalne. Jest nam miło powiadomić, iż laureatem nagrody równorzędnej jest uczeń Szkoły Postawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim Dominik  Cedro. Dla Dominika to już druga z rzędu nagroda, gdyż to właśnie on jest laureatem I nagrody tego konkursu w 2016 roku.

 

Etap powiatowy Konkursów Językowych zDolny Ślązaczek
z Języka Angielskiego  i Niemieckiego

W dniach 7 i 12 grudnia Szkoła Podstawowa im. Bolesław Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim była organizatorem etapu powiatowego Konkursów Językowych zDolny Ślązaczek z Języka Angielskiego oraz Języka Niemieckiego.
Mieliśmy przyjemność gościć finalistów z 7 szkół powiatu wrocławskiego oraz naszej placówki:
- SP im. Jana Brzechwy w Radwanicach
- Publiczna SP im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Świętej Katarzynie
- SP im. Mikołaja Kopernika w Siechnicach
- SP w Żernikach Wrocławskich
- SP im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie
- SP im. księdza Jana Twardowskiego w Siedlcu
- SP im. Piastów Śląskich w Chrząstawie Wielkiej
- SP im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim

Uczniowie przystąpili do konkursu pełni wiary we własne siły, choć i nie bez obaw, gdyż konkurencja była duża. Dla dodania im energii przygotowaliśmy szkolną kawiarenkę, w której zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogli się posilić i jednocześnie odpocząć.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i życzymy dalszych sukcesów!

Justyna Hołyńska

     

 

Lista uczniów klas IV – VII zakwalifikowanych
do etapu powiatowego zDolnego Ślązaczka
w roku szkolnym 2017/2018

Blok: język polski, matematyka

  1. Maja Frankiewicz kl. Va
  2. Ewa Gospodarek kl. VIIc
  3. Tymoteusz Korczyński kl. VIIb
  4. Natalia Ziobrowska kl. VIIc

 

Język angielski

  1. Ewa Gospodarek kl. VIIc
  2. Tymoteusz Korczyński kl. VIIb
  3. Paulina Liberska kl. VIIc
  4. Dominika Mendyk kl. VIa
  5. Adam Szymański kl. VIIb

 

 

Język niemiecki

  1. Emilia Czopnik kl. VIIb
  2. Ewa Gospodarek kl. VIIc
  3. Tycjan Krzywda kl. IVd
  4. Rafael Michalski kl. Vb
  5. Zofia Piasecka kl. Va
  6. Martyna Sowa kl. VIIa
  7. Weronika Woch kl. VIIa

 

Lista uczniów klas gimnazjalnych zakwalifikowanych

do etapu powiatowego zDolnego Ślązaka

w roku szkolnym 2017/2018
 

Blok humanistyczny

  1. Jakub Domaradzki kl. IIIc
  2. Jakub Turczyński kl. IIIa

 

 

Blok przyrodniczy

  1. Rafał Maczy kl. IIb
  2. Michał Wagner kl. IIa

 

Blok matematyczno – fizyczny

  1. Rafał Maczy kl. IIb
  2. Dominik Piasecki kl. IIb

 

Język angielski

  1. Filip Pawlus kl. IIb

 

Język niemiecki

  1. Szymon Sigurski kl. IIIa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95