Nawigacja

Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej
i Licealiady Młodzieży w Snowboardzie

W dniu wczorajszym (03.03.2023) w Zieleńcu odbył się Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Snowboardzie.
Do zawodów zgłosiło się 64 zawodników a na starcie stanęło finalnie 55 uczniów ze szkół Dolnego Śląska.
Warunki do jazdy były wyśmienite - piękne słońce, bardzo dobrze "trzymający" stok, muzyka, atmosfera wśród startujących i gorący doping kibiców. Jeśli do tego dodamy wysoki poziom sportowy i bezpieczeństwo (zero kontuzji !) to ... właśnie przepis na udane zawody. Wszyscy, którzy wystartowali dojechali do mety w obu przejazdach - WIELKIE BRAWA !
Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk oraz sekcja snowboardu AZS AWF Wrocław Snowboard.
Na starcie, reprezentując naszą szkołę stanęło 2 zawodników - Julian Kunysz oraz Tomasz Szewc. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i w klasyfikacji indywidualnej zajęli odpowiednio:

Igrzyska dzieci / chłopcy:
Julian Kunysz - 3 miejsce

Igrzyska Młodzieży szkolnej / chłopcy:
Tomasz Szewc - 3 miejsce

Zdobyli cenne punkty dla naszej szkoły. Mimo, iż reprezentowali szkołę jako jedyni w swojej kategorii (punkty liczone były dla 2 reprezentantów szkół z każdej kategorii), w klasyfikacji końcowej szkół, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim zajęła 3 miejsce i puchar w kategorii Igrzyska dzieci / chłopcy oraz 4 miejsce w kategorii Igrzyska Młodzieży szkolnej / chłopcy.

Brawo, brawo, brawo !

Mateusz Kwaśny

Powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 4.10.2022r. uczennice klas 7 i 8 zajęły 1 miejsce w powiatowych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Impreza biegowa odbyła się w parku w miejscowości Szczodre. Dzięki temu już w najbliższy wtorek 11.10 będą miały okazję reprezentować naszą szkołę na zawodach wojewódzkich w Olszynie. Prosimy o trzymanie kciuków.
W zawodach powiatowych brały również udział inne reprezentacje naszej szkoły. W kategorii Igrzysk Dzieci - dziewczyn klas 4-6. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej - chłopcy klas 7-8. Zajęli oni odpowiednio 5 i 4 miejsce. Serdecznie wszystkim gratulujemy.