Nawigacja

Wycieczki, imprezy

 

Dzień Wiosny - Szkolny Dzień Talentów

21.03.2018 odbył się Dzień Wiosny w SP w Kamieńcu Wrocławskim. Był to bardzo ekscytujący dzień dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Uroczystość dotyczyła przywitania Pierwszego Dnia Wiosny. Z tej okazji były przygotowane występy uczniów dotyczące różnych dziedzin, np. recytacji, śpiewu, gry na instrumencie czy tańca. Wszystko było oceniane przez szanowne jury, w którym zasiedli nauczyciele: Agata Boratczuk, Mateusz Kwaśny, Magdalena Bobowska i z samorządu szkolnego: Oliwia Stelmaszczyk oraz Mateusz Nowakowski oraz eksperci Karolina Kownacka, Mirosław Wenc, Dorota Żukowska i Jolanta Jerzycka. Całą uroczystość prowadzili konferansjerzy w parach: Emilia Czopnik wraz Dominikiem Cedro, Angelika Habiak z Adamem Szymańskim, Szymon Wrabec z Tymonem Korczyńskim, Małgorzata Król i Aleksandra Gajewska i Wiktoria Górska z Igą Niewiadomską oraz pani Ewa Król. Oprócz występów we wszystkich dziedzinach na uroczystości można było zobaczyć prace plastyczne uczniów z klas 4-7 oraz klas gimnazjalnych. Oceniane były tez wiosenne stroje oraz zaangażowanie klas w uroczystość. Wszyscy uczestnicy, którzy zdecydowali się wystąpić, dostali talenty złote, srebrne lub brązowe oraz słodkie nagrody. Wszyscy się świetnie bawili, a ten dzień na pewno zostanie zapamiętany przez wszystkich na długi czas, ponieważ okazało się, że w naszej szkole jest mnóstwo utalentowanych w różnych dziedzinach osób. 

Iga Niewiadomska


Kiermasz Świąteczny

Dla naszej szkoły początek tego miesiąca był niezwykle pracowity. Niecały tydzień po Mikołajkach, we wtorek dwunastego grudnia o godzinie 16 rozpoczął się Kiermasz Świąteczny. Jest to wydarzenie wpisane w tradycje Szkoły Podstawowej ponieważ odbywa się w niej od wielu lat! Co roku uczniowie sami tworzą swoje stoiska i sprzedają różne produkty. Zarobione pieniądze przeznaczane są na cele charytatywne bądź na potrzeby klas.

Już tydzień przed rozpoczęciem wydarzenia można było odczuć świąteczną atmosferę. Uczniowie rozwiesili na korytarzach ozdoby świąteczne, w klasach pojawiły się ozdobne drzewka bądź plakaty. Można też było zauważyć przygotowania do Kiermaszu w klasach, uczniowie dzielili się obowiązkami oraz próbowali stworzyć jak najlepiej funkcjonujące stoisko. W każdej klasie można było zauważyć duże zaangażowanie.

Przy głównym wejściu do szkoły znajdowały się stoiska WOŚP’u oraz stoisko Samorządu Szkolnego. Można było znaleźć na nich wykonywaną  ręcznie biżuterię, wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne oraz ciasta upieczone przez radę rodziców. Obok, na korytarzu przy, którym znajduje się świetlica swoje stoiska rozstawiły klasy I-III (oczywiście z małą pomocą rodziców). Można było znaleźć tam mnóstwo domowej roboty wypieków oraz wyrobów cukierniczych. Stoiska świąteczne klas IV-VII znajdowały się w głównym korytarzu. Klasy szkoły podstawowej wyróżniały się dużą ilością kreatywnie wykonanych ozdób świątecznych oraz gadżetów. Korytarz przed schodami wypełniony był stoiskami klas II-III gimnazjum. Można było skosztować w tym miejscu świątecznych tortilli, tostów oraz mnóstwa ciast i napojów. Nie brakowało w tym miejscu również ozdób świątecznych. Klimat świąteczny był zachowany dzięki wielu ozdobom w postaci lampek, małych choinek oraz kolęd puszczanych przez cały czas trwania kiermaszu.

W Kiermaszu Świątecznym wzięło udział bardzo dużo osób. Dzięki ich zaangażowaniu naszej szkole udało się zebrać pieniądze, które wspomogą WOŚP oraz budżety klasowe. Na pewno wszystkich uczestników kiermasz Świąteczny  wprowadził w pozytywny, świąteczny nastrój. Jedyne co pozostaje to czekać do następnego roku!

Dominik Cedro

Szkolne Mikołajki w Kamieńcu Wrocławskim

„Zostań Mikołajem – obdaruj wszystkich najlepszym z możliwych prezentów – swoją przyjaźnią i szczerym uśmiechem” to propozycja Samorządu Szkolnego na dzień 6 grudnia dla całej społeczności szkolnej. Żeby podkreślić mikołajkowy charakter tego szczególnego dnia, Samorząd ogłosił konkurs dla klas na ubranie w Mikołajowym stylu. Korytarze i klasy szkolne zaroiły się od uśmiechających się przyjaźnie uczniów i nauczycieli w czerwieni, w czapeczkach i całych strojach mikołajowych, a i reniferów też nie zabrakło. Chociaż głównym prezentem miały być uśmiechy i przyjaźń, to bez słodyczy nie mogło się obejść. Zadbały o to panie z Rady Rodziców i Samorząd Szkolny. 

Ewa Król

DZIEŃ DYNI

Dnia 08.11.2017r. W naszej szkole odbył się „Dzień Dyni”. Zadaniem uczniów z klas gimnazjalnych było przygotowanie kreatywnie wydrążonej dyni, które znajdowały się w głównym holu naszej szkoły. W komisji znajdowała się nasza szkolna Pani od plastyki – P. Ewa Król, która oceniała pomysłowość i estetykę prac. Doceniła dynię wykonaną przez naszego przewodniczącego, ucznia klasy IIIb gimnazjum - Dominika Cedro. Wszystkie pozostałe dynie zajęły drugie miejsce. Tego samego dnia, odbył się także „dzień przebierańca”, który zyskał bardzo pozytywny odzew wśród uczniów naszej placówki. Na korytarzu spotkać można było osoby z drobnymi dodatkami, jak i osoby przebrane od stóp do głów. W każdej klasie znalazło się wiele osób chętnie uczestniczących w tym zabawnym dniu.

Julia Walesiak

OBCHODY VII ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 29 września 2017 r w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Obchody te poprzedzone były tygodniowymi przygotowaniami. 20 września w szkole powiesiliśmy plakaty i gazetki informujące o obchodach.
Od poniedziałku 18 września na każdej lekcji matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, kontrolując się wzajemnie. Wszyscy uczniowie pisali kartkówki z tabliczki mnożenia. Na podstawie wyników wyłoniliśmy 6-cio osobową reprezentację z każdej klasy. Uczniowie, którzy najlepiej napisali kartkówkę weszli do reprezentacji klasy. Cała impreza odbyła sie na sali gimnastycznej. Uczniowie klas IV i Va na 3 uczniowie kl V b,c, i VI a,b,c na 4 godzinie lekcyjnej wraz z nauczycielami przybyli na salę.
Na początku imprezy przypomniałam uczniom krótką historię tych obchodów, bo pomimo że akcję zapoczątkował polski matematyk ze Szczecinka- pan Andrzej Grabowski- to w krótkim czasie stała się bardzo popularna na całym świecie. W tym roku szkolnym brało w niej udział ok 2000 szkół z 16 krajów.

W naszej szkole jak co roku, połączyliśmy konkurencje matematyczne ze sportowymi. Konkurencje sportowe przygotowali nauczyciele w-fu; p. Jolanta Jeżycka i p. Mateusz Kwaśny, a matematyczne nauczyciele matematyki. Wybrani uczniowie z klas VIIa i VIIc pomagali w organizacji tej imprezy - mierzyli czasy drużyn w konkurencjach sportowych i sprawdzali zadania matematyczne. 
Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tej imprezie rywalizowali między sobą zarówno rozwiązując zagadki matematyczne jak i ścigając się w konkurencjach sportowych.
Po zakończeniu konkurencji i ogłoszeniu wyników wszyscy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców. 

Myślę, że zabawa była dobra i z chęcią weźmiemy udział w obchodach VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w przyszłym roku.

Mariola Zaryczna

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej oraz klas 2-3 gimnazjum zaprezentowali wiedzę dotyczącą kultury i języka krajów europejskich. Byliśmy jedną ze 100 szkół w Polsce, a także jedną z 10 na Dolnym Śląsku, które dołączyły do organizacji tego szczególnego Dnia Języków pod patronatem Rady Europy.
W ramach przygotowań, nauczyciele na lekcjach języków angielskiego i niemieckiego, przybliżyli ideę promowania różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Każda klasa wzięła udział w losowaniu jednego kraju, o którym następnie należało dowiedzieć się jak najwięcej, korzystając z różnorodnych źródeł. Efekt tych prac należało zaprezentować właśnie 26 września.
Podczas przerw uczniowie, korzystając ze stanowisk, specjalnie dla nich przygotowanych, prezentowali różne ciekawostki dotyczące kultury i języka krajów europejskich. Było kolorowo, interesująco, gwarnie, a i również bardzo smacznie, gdyż niektóre z klas postarały się o przygotowanie tradycyjnych narodowych wypieków, potraw, którymi nawzajem się częstowali. 
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli ten dzień pozostanie z pewnością na długo jeszcze w naszej pamięci.

Justyna Hołyńska

DZIEŃ KROPKI

15 września 2017 roku uczniowie klas 0-III po raz kolejny świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności i twórczości.
Z okazji „Dot Day” korytarze naszej szkoły zapełniły się dziećmi i nauczycielami w pięknych, kropkowych strojach. Każda klasa na swój sposób świętowała ten dzień. Uczniowie oglądali animację o Vashti lub czytali polskie wydanie książeczki Petera Reynoldsa „Kropka.” Rozwiązywali zadania matematyczne i zagadki, których motywem przewodnim była oczywiście kropka. Dzieci w ramach zajęć plastycznych stworzyły ciekawe prace. Dzień kropki był doskonałą okazją do rozmowy o mocnych stronach uczniów i prezentacji talentów. Uczniowie mieli też okazję opowiedzieć o tym co ich zasmuca, a co napawa dumą i radością. Niektórzy myślenie i spostrzegawczość ćwiczyli również na tabletowych zajęciach, pomagając kropce pokonać labirynt oraz grając w grę "Dot and boxes." Słowa piosenki „ Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…” nabrały nowego znaczenia, podczas oglądania krótkiego filmiku pokazującego,  jak 20 miliardów lat temu powstał wszechświat.
W ten właśnie sposób po raz kolejny staliśmy się członkami wielkiej, kropkowej rodziny.

Monika Walkowiak

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95
liczba odwiedzin: 333761