Nawigacja

 

DZIEŃ DYNI

Dnia 08.11.2017r. W naszej szkole odbył się „Dzień Dyni”. Zadaniem uczniów z klas gimnazjalnych było przygotowanie kreatywnie wydrążonej dyni, które znajdowały się w głównym holu naszej szkoły. W komisji znajdowała się nasza szkolna Pani od plastyki – P. Ewa Król, która oceniała pomysłowość i estetykę prac. Doceniła dynię wykonaną przez naszego przewodniczącego, ucznia klasy IIIb gimnazjum - Dominika Cedro. Wszystkie pozostałe dynie zajęły drugie miejsce. Tego samego dnia, odbył się także „dzień przebierańca”, który zyskał bardzo pozytywny odzew wśród uczniów naszej placówki. Na korytarzu spotkać można było osoby z drobnymi dodatkami, jak i osoby przebrane od stóp do głów. W każdej klasie znalazło się wiele osób chętnie uczestniczących w tym zabawnym dniu.

Julia Walesiak

OBCHODY VII ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 29 września 2017 r w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Obchody te poprzedzone były tygodniowymi przygotowaniami. 20 września w szkole powiesiliśmy plakaty i gazetki informujące o obchodach.
Od poniedziałku 18 września na każdej lekcji matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, kontrolując się wzajemnie. Wszyscy uczniowie pisali kartkówki z tabliczki mnożenia. Na podstawie wyników wyłoniliśmy 6-cio osobową reprezentację z każdej klasy. Uczniowie, którzy najlepiej napisali kartkówkę weszli do reprezentacji klasy. Cała impreza odbyła sie na sali gimnastycznej. Uczniowie klas IV i Va na 3 uczniowie kl V b,c, i VI a,b,c na 4 godzinie lekcyjnej wraz z nauczycielami przybyli na salę.
Na początku imprezy przypomniałam uczniom krótką historię tych obchodów, bo pomimo że akcję zapoczątkował polski matematyk ze Szczecinka- pan Andrzej Grabowski- to w krótkim czasie stała się bardzo popularna na całym świecie. W tym roku szkolnym brało w niej udział ok 2000 szkół z 16 krajów.

W naszej szkole jak co roku, połączyliśmy konkurencje matematyczne ze sportowymi. Konkurencje sportowe przygotowali nauczyciele w-fu; p. Jolanta Jeżycka i p. Mateusz Kwaśny, a matematyczne nauczyciele matematyki. Wybrani uczniowie z klas VIIa i VIIc pomagali w organizacji tej imprezy - mierzyli czasy drużyn w konkurencjach sportowych i sprawdzali zadania matematyczne. 
Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tej imprezie rywalizowali między sobą zarówno rozwiązując zagadki matematyczne jak i ścigając się w konkurencjach sportowych.
Po zakończeniu konkurencji i ogłoszeniu wyników wszyscy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców. 

Myślę, że zabawa była dobra i z chęcią weźmiemy udział w obchodach VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w przyszłym roku.

Mariola Zaryczna

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej oraz klas 2-3 gimnazjum zaprezentowali wiedzę dotyczącą kultury i języka krajów europejskich. Byliśmy jedną ze 100 szkół w Polsce, a także jedną z 10 na Dolnym Śląsku, które dołączyły do organizacji tego szczególnego Dnia Języków pod patronatem Rady Europy.
W ramach przygotowań, nauczyciele na lekcjach języków angielskiego i niemieckiego, przybliżyli ideę promowania różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Każda klasa wzięła udział w losowaniu jednego kraju, o którym następnie należało dowiedzieć się jak najwięcej, korzystając z różnorodnych źródeł. Efekt tych prac należało zaprezentować właśnie 26 września.
Podczas przerw uczniowie, korzystając ze stanowisk, specjalnie dla nich przygotowanych, prezentowali różne ciekawostki dotyczące kultury i języka krajów europejskich. Było kolorowo, interesująco, gwarnie, a i również bardzo smacznie, gdyż niektóre z klas postarały się o przygotowanie tradycyjnych narodowych wypieków, potraw, którymi nawzajem się częstowali. 
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli ten dzień pozostanie z pewnością na długo jeszcze w naszej pamięci.

Justyna Hołyńska

DZIEŃ KROPKI

15 września 2017 roku uczniowie klas 0-III po raz kolejny świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności i twórczości.
Z okazji „Dot Day” korytarze naszej szkoły zapełniły się dziećmi i nauczycielami w pięknych, kropkowych strojach. Każda klasa na swój sposób świętowała ten dzień. Uczniowie oglądali animację o Vashti lub czytali polskie wydanie książeczki Petera Reynoldsa „Kropka.” Rozwiązywali zadania matematyczne i zagadki, których motywem przewodnim była oczywiście kropka. Dzieci w ramach zajęć plastycznych stworzyły ciekawe prace. Dzień kropki był doskonałą okazją do rozmowy o mocnych stronach uczniów i prezentacji talentów. Uczniowie mieli też okazję opowiedzieć o tym co ich zasmuca, a co napawa dumą i radością. Niektórzy myślenie i spostrzegawczość ćwiczyli również na tabletowych zajęciach, pomagając kropce pokonać labirynt oraz grając w grę "Dot and boxes." Słowa piosenki „ Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…” nabrały nowego znaczenia, podczas oglądania krótkiego filmiku pokazującego,  jak 20 miliardów lat temu powstał wszechświat.
W ten właśnie sposób po raz kolejny staliśmy się członkami wielkiej, kropkowej rodziny.

Monika Walkowiak

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95