Nawigacja

 

 

KIBICUJEMY GWARDII WROCŁAW

17 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. B. Krzywoustego oraz Publicznego Gimnazjum Nr 2  z Kamieńca Wrocławskiego uczestniczyli w  meczu KS GWARDIA WROCŁAW  z  JUVE WAKMET  SOS  GŁUCHOŁAZY. 
Chętni uczniowie pod opieką  pana Zbigniewa Barana mieli okazję dopingować drużynę wrocławskich siatkarzy.  Dzieci i młodzież na żywo mogła poczuć atmosferę panującą podczas walki. Nasi podopieczni przywitani przez organizatorów i zachęceni do zabawy z ochotą dopingowali sportowców. Na trybunach nie brakowało okrzyków, oklasków, kolorowych pomponów. Wszyscy doskonale się bawili, a głośny doping niewątpliwie przyczynił się do wygranej siatkarzy  Gwardii nad drużyną z Głuchołaz 3:0. Finałem sportowych emocji była zabawa na parkiecie  i wspólne zdjęcie z siatkarzami.

Beata Domaradzka - Żak
 

Ratowice NAUKOBUS

Dnia 2 marca 2018 roku uczniowie klas 2a i 2b wraz z wychowawcami pojechali do Ratowic.
W ramach projektu Naukobus Centrum Nauki Kopernik ustawiono w świetlicy wiejskiej 20 mobilnych, interaktywnych stanowisk. Gospodarzem spotkania była p. Pelc.
Z Warszawy przyjechały trzy panie edukatorski, które powitały nas, przedstawiły cel spotkania i regulamin.
Uczniowie z wypiekami na twarzy, poprzez świetną zabawę, poszerzali swoją wiedzę z chemii, fizyki, matematyki, biologii. Dzięki samodzielnym eksperymentom zaspakajali swoją ciekawość, a gdy czegoś nie rozumieli zwracali się z pytaniami do uczniów – wolontariuszy ze SP w Ratowicach, którzy byli świetnie przygotowani i chętnie służyli pomocą.
Nasi uczniowie byli zachwyceni taką formą nauki i zabawy. Czas na eksperymentowaniu minął bardzo szybko. Dzieci niechętnie opuszczały „laboratorium”. Na pożegnanie organizatorzy wręczyli każdemu uczniowi „ Poradnik małego naukowca”, który to „studiowali” już w autobusie.
Wyjazd był fantastyczny, ale zdecydowanie za krótki. Niektórzy uczniowie deklarowali, że w czasie wakacji wybiorą się z rodzicami do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik.

Wychowawcy klas
Barbara Milejska
Krystyna Szewc

WYCIECZKA KLAS IIa, IIb i IIIc NA ŚLĘŻĘ

22 września 2017 r. powitaliśmy astronomiczną jesień. Tego dnia uczniowie klas IIa, IIb i IIIc wybrali się na wycieczkę, której celem była Góra Ślęża. Autobusem dojechaliśmy na Przełęcz Tąpadła. Po zjedzeniu śniadania, ruszyliśmy żółtym szlakiem w kierunku szczytu. Na miejsce dotarliśmy po godzinnej wędrówce. W schronisku kupiliśmy pamiątki; nie zapomnieliśmy też o wspólnej fotografii. W drodze powrotnej  pozbieraliśmy gałęzie na ognisko. Nie było go łatwo rozpalić, ponieważ zebrane przez nas drewno było mocno wilgotne. Wysiłek się jednak opłacił i po pewnym czasie mogliśmy upiec przywiezione na tę okazję kiełbaski i pianki. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy pod szkołę gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. To był udany dzień.

Wychowawcy klas:

Barbara Milejska, Krystyna Szewc i Monika Walkowiak

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95