Nawigacja

Wycieczki, imprezy

 

Spływ  kajakowy rzeką Smortawą

„Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal,
Gdy szumi, szumi, woda i płynie sobie w dal…”

Ranek 11 czerwca 2018r . Jest parno, wysoka temperatura powietrza a zza chmur wychodzi słońce. Przez krótką chwilę wędrujemy wąską ścieżką przez las. W naszych plecakach nie ma dziś książek i zeszytów lecz krem z filtrem UV i ręcznik. W powietrzu już czujemy jej świeży zapach i wiejącą od niej leciutką bryzę. Naszym oczom ukazuje się piaszczysty brzeg i … jej błękit, poprzeplatany promieniami słońca.
Jest! Na reszcie jest nasza Smortawa! Nasze uszy słyszą kojący plusk rzeki !
Tak właśnie było. To pierwsze wrażenia z dzisiejszego dnia. Przy współpracy z firmą „Z NURTEM” klasy II i III gimnazjum naszej szkoły wzięły udział w kolejnych zajęciach terenowych z cyklu „Piękna Niepodległa”.
Dziewiętnaście kajaków popłynęło z nurtem rzeki Smortawy . To nizinna, spokojna i piękna rzeką, której dolina jest siedliskiem dla wielu roślin i zwierząt. Płynąc blisko szuwarów mieliśmy możliwość zobaczyć gniazda kaczek i młode łabędzie a na tafli wody przepiękne grzybienie białe zwane nenufarami.
Wszyscy w zwartej grupie, pomagając sobie nawzajem, pokonując swoje słabości i przeszkody na rzece, dotarli na metę. Aktywnie spędzony czas na Smortawie, to wspaniała lekcja geografii. Wszystkim zostały przybliżone walory przyrodniczo – krajoznawcze okolic Wrocławia, piękno „Naszej Małej Ojczyzny”.

Izabela Wlazło

Z wizytą w Ślężańskim Parku Krajobrazowym

Jak powstała Góra Ślęża? Jakie spotkamy tu skały? Czy to góra kultu pogańskiego czy chrześcijańskiego? Kto i po co wyrzeźbił „niedźwiedzie” ślężańskie, postać z rybą czy mnicha? Od kiedy rejon Ślężański zasiedlali Słowianie? Co spotkamy na Łące Sulistrowickiej? Czy istniał na szczycie Ślęży w przeszłości zamek?
Na te i wiele innych pytań otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi podczas zajęć terenowych przeprowadzonych w rejonie Góry Ślęży, pod kierunkiem pracowników Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.  
22 maja 2018 r klasy II i III gimnazjum wraz z klasami VII naszej szkoły, wyruszyły na najwyższą górę na Przedpolu Sudeckim – Ślężę (718m n.p.m.) . W ramach wyjazdów przyrodniczo – krajoznawczych z cyklu „Piękna Niepodległa”, nasza młodzież miała możliwość zapoznać się z walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi i historycznymi Masywu Ślęży. Poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii i form ochrony przyrody, jak również wysłuchać od fachowej kadry wielu ciekawostek i unikatowych anegdot z historii góry.
Poprowadzeni rzadko uczęszczanymi szlakami, między kamiennymi wałami, w koronach szumiących drzew, mijając wieże i punkty widokowe , mogliśmy wsłuchać się w głos przeszłości i podziwiać piękno naszej Ojczyzny.

Izabela Wlazło

Wycieczka klas VI i VII Spreewald - Drezno - Kulturinsel

W dniach 18-20.04.2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Niemiec. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Spreewald, tzw. "Zielona Wenecja", rezerwat biosfery UNESCO. Wycieczka tradycyjnymi, płaskodennymi łodziami po labiryncie lasów i kanałów połączone ze zwiedzaniem skansenu w Lehde.
W drugim dniu pojechaliśmy do Drezna. Zobaczyliśmy stare miasto Zwinger, Galerię Obrazów Dawnych Mistrzów, Muzeum Techniki.  Niewątpliwie na koniec dnia, atrakcją było zrobienie zakupów w sklepie PRIMARK.
W ostatnim dniu przejechaliśmy do KULTURINSEL "Tajemniczej Krainy Turisede" - niewiarygodny park przyrody  z wyjątkowym hotelem domków na drzewach. Wielki podziemny świat tuneli i przejść, szukanie śladów legendarnego słowiańskiego ludu Turisede.

Jolanta Jerzycka

KIBICUJEMY GWARDII WROCŁAW

17 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. B. Krzywoustego oraz Publicznego Gimnazjum Nr 2  z Kamieńca Wrocławskiego uczestniczyli w  meczu KS GWARDIA WROCŁAW  z  JUVE WAKMET  SOS  GŁUCHOŁAZY. 
Chętni uczniowie pod opieką  pana Zbigniewa Barana mieli okazję dopingować drużynę wrocławskich siatkarzy.  Dzieci i młodzież na żywo mogła poczuć atmosferę panującą podczas walki. Nasi podopieczni przywitani przez organizatorów i zachęceni do zabawy z ochotą dopingowali sportowców. Na trybunach nie brakowało okrzyków, oklasków, kolorowych pomponów. Wszyscy doskonale się bawili, a głośny doping niewątpliwie przyczynił się do wygranej siatkarzy  Gwardii nad drużyną z Głuchołaz 3:0. Finałem sportowych emocji była zabawa na parkiecie  i wspólne zdjęcie z siatkarzami.

Beata Domaradzka - Żak
 

Ratowice NAUKOBUS

Dnia 2 marca 2018 roku uczniowie klas 2a i 2b wraz z wychowawcami pojechali do Ratowic.
W ramach projektu Naukobus Centrum Nauki Kopernik ustawiono w świetlicy wiejskiej 20 mobilnych, interaktywnych stanowisk. Gospodarzem spotkania była p. Pelc.
Z Warszawy przyjechały trzy panie edukatorski, które powitały nas, przedstawiły cel spotkania i regulamin.
Uczniowie z wypiekami na twarzy, poprzez świetną zabawę, poszerzali swoją wiedzę z chemii, fizyki, matematyki, biologii. Dzięki samodzielnym eksperymentom zaspakajali swoją ciekawość, a gdy czegoś nie rozumieli zwracali się z pytaniami do uczniów – wolontariuszy ze SP w Ratowicach, którzy byli świetnie przygotowani i chętnie służyli pomocą.
Nasi uczniowie byli zachwyceni taką formą nauki i zabawy. Czas na eksperymentowaniu minął bardzo szybko. Dzieci niechętnie opuszczały „laboratorium”. Na pożegnanie organizatorzy wręczyli każdemu uczniowi „ Poradnik małego naukowca”, który to „studiowali” już w autobusie.
Wyjazd był fantastyczny, ale zdecydowanie za krótki. Niektórzy uczniowie deklarowali, że w czasie wakacji wybiorą się z rodzicami do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik.

Wychowawcy klas
Barbara Milejska
Krystyna Szewc

WYCIECZKA KLAS IIa, IIb i IIIc NA ŚLĘŻĘ

22 września 2017 r. powitaliśmy astronomiczną jesień. Tego dnia uczniowie klas IIa, IIb i IIIc wybrali się na wycieczkę, której celem była Góra Ślęża. Autobusem dojechaliśmy na Przełęcz Tąpadła. Po zjedzeniu śniadania, ruszyliśmy żółtym szlakiem w kierunku szczytu. Na miejsce dotarliśmy po godzinnej wędrówce. W schronisku kupiliśmy pamiątki; nie zapomnieliśmy też o wspólnej fotografii. W drodze powrotnej  pozbieraliśmy gałęzie na ognisko. Nie było go łatwo rozpalić, ponieważ zebrane przez nas drewno było mocno wilgotne. Wysiłek się jednak opłacił i po pewnym czasie mogliśmy upiec przywiezione na tę okazję kiełbaski i pianki. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy pod szkołę gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. To był udany dzień.

Wychowawcy klas:

Barbara Milejska, Krystyna Szewc i Monika Walkowiak

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95
liczba odwiedzin: 333721