Nawigacja

Wycieczki, imprezy

 

Gry Walentynkowe

Pierwsze działania pierwszaków na nowych komputerach. Walentynkowe gry interaktywne sprawiły wszystkim wielką radość. Było pisanie tak trudnych wyrazów jak: dinozaury, wieloryb..., czytanie ze zrozumieniem, matematyka z serduszkami, ćwiczenia pamięci i koncentracji. Zdjęcia do oberzenia w galerii :)

Monika Walkowiak

„Śniadanie daje moc” w klasie IIa

Podobnie jak w ubiegłym roku 8 listopada 2018r. uczniowie kl. IIa włączyli się do ogólnopolskiej akcji prozdrowotnej „Śniadanie daje moc”. Na początku uczestniczyli w pogadance na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania, roli owoców i warzyw w naszej diecie oraz konieczności spożywania nabiału, ryb i ciemnego chleba. Następnie ubrali się w odpowiedni strój: czepki i fartuszki, umyli ręce i przystąpili do pracy. Wspólnie wykonywali szaszłyki owocowe i warzywne, „śmieszne” kanapki, sałatki owocowe lub warzywne. Dodatkową atrakcją był wspólnie wykonany koktajl owocowy o smaku truskawkowo-borówkowym. Każdy mógł chociaż przez chwilę miksować jogurt z owocami, a potem go skosztować. Bardzo wszystkim smakował, a kilka osób nawet stwierdziło, że był lepszy niż ten, który robi mama. Na koniec wszyscy uczniowie zasiedli do stołu i wspólnie zjedli drugie śniadanie. Na pewno w przyszłym roku ponownie będziemy uczestniczyć w tej akcji, bo takie działania są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne.

Marta Florczyk

Spotkanie ze sportowcem

W ramach programu Sprawny Dolnoślązaczek ponownie skorzystaliśmy z okazji zaproszenia jednego znanego sportowca do naszej szkoły i zorganizowania Lekcji z Mistrzem. W tym roku wybór padł na lekkoatletę Rafała Omelko. Po lekcji można było zapytać go o przebieg jego kariery, zobaczyć i dotknąć złotego medalu oraz dostać autograf Mistrza. 

Mateusz Kwaśny
Jolanta Jerzycka

Warsztaty fizyko-chemiczne dla klas VIII i III gimnazjum

20 listopada 2018 roku 30 osób z klas ósmych i trzecich gimnazjum miało okazję uczestniczyć
w warsztatach fizyko-chemicznych organizowanych przez firmę GAZ-SYSTEM SA, które trwały trzy godziny lekcyjne. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę laborantów, przeprowadzać doświadczenia, być świadkami pokazu z użyciem ciekłego azotu a przy tym świetnie się bawić. Zajęcia zakończyły się konkursem z nagrodami. Każdy z uczestników dostał upominek i słodki poczęstunek.

Katarzyna Rogala-Łach


Warsztaty z Ultimate Frisbee -  Multiszkoła

W ostatnim czasie nasza Szkoła wzięła udział w drugiej edycji warsztatów z Ultimate Frisbee -  Multiszkoła organizowana przez Aglomerację Wrocławską.  Zajęcia te mają na celu promocję dyscypliny,  która już za kilka lat ma szansę znaleźć się w programie Igrzysk Olimpijskich a także zachęcenie dzieci do poznawania różnorodnych form aktywności fizycznej. Lekcje prowadzone były przez reprezentantów Polski i mistrzów Polski w tej dyscyplinie. Kolejna wizyta na wiosnę,  której zwieńczeniem będą zawody dla wszystkich szkół biorących udział w programie. Ukoronowaniem warsztatów była nasza wizyta na Klubowych Mistrzostwach Europy na Polach Marsowych we Wrocławiu.  Mieliśmy tam ponownie okazję do treningów jak i szansę zobaczenia najlepszych zawodników w Europie podczas rozgrywanych meczów,  a także otrzymaliśmy dyski do gry dla szkoły. 

Mateusz Kwaśny 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95
liczba odwiedzin: 512573