Nawigacja

Osiągnięcia szkolne

 

UCZTA NA OLIMPIE

Uczta na Olimpie na stałe wpisała się w kalendarz imprez Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim. 22 lutego 2018 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli w „Turnieju Mitologicznym”. Do konkursu uczniów przygotowali nauczyciele z wielu przedmiotów: język polski Magdalena Bobowska, Beata Domaradzka – Żak, historia Anna Jajor – Morawiec, Monika Jarmużek, plastyka Ewa Król, technika Krystyna Boraczewska.
Dzięki uprzejmości pań bibliotekarek Aleksandry Kuroń i Anny Szabli gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej i tam stworzyliśmy namiastkę Hellady.
Uczniowie na lekcjach poprzedzających rywalizację przygotowali dekoracje, zaproszenia, stroje z epoki, zdobywali wiedzę z historii, języka polskiego, plastyki, by w trakcie zabawy zamienić ją na punkty.
Na wzór dramatu antycznego inscenizowali mity, wymyślali zagadki niczym Sfinks, wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych. Układali i wykonywali pieśni na cześć bogów, rozwiązywali krzyżówki.
Uwagę przykuwały samodzielnie zaprojektowane i kunsztownie wykonane stroje, w których dzieci prezentowały bohaterów mitycznych: bogów, boginki i herosów.
Nie zabrakło także czegoś dla ciała, potrawy przygotowane zgodnie z grecką sztuką kulinarną znikały w mgnieniu oka z pięknie przystrojonych stołów.
W atmosferze zabawy, współpracy, arkadyjskiego klimatu dzieci przybliżały sobie wiedzę o kulturze, sztuce i literaturze antycznej tak ważnej dla cywilizacji europejskiej.

Beata Domaradzka – Żak

Konkurs na najładniejszą niemiecką wizytówkę 2017

26.09.2017 odbył się z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych szkolny konkurs z języka niemieckiego na najładniejszą wizytówkę. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3 SP. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz rozwijanie wiedzy z zakresu kultury krajów niemieckojęzycznych. Lekcja konkursu była doskonałym czasem na integrację uczniów, sprawdzeniem swoich umiejętności językowych oraz plastycznych.

Laureaci Konkursu:

I MIEJSCE: Róża Figiel-3d
II MIEJSCE: Piotr Tężycki -2a , Inka Koperstyńska-2a
III MIEJSCE: Maria Wawrzyniak-3b

Osoby wyróżnione:

Milena Krówka
Weronika Mucha
Maria Drewniak
Maja Wyszomirska
Wiktoria Dereń

Zwycięzcy uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Laureatom konkursu gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, miłą atmosferę oraz wzorowe zachowanie podczas konkursu.

Ewa Pruchnik
Marta Florczyk

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95