Nawigacja

Osiągnięcia szkolne

 

Jarmark logopedyczny

W lutym 2018r. odbył się Jarmark Logopedyczny, w ramach którego przeprowadzono konkurs na wykonanie pomocy dydaktycznej angażującej dzieci i rodziców do poszukiwania ciekawych zadań uatrakcyjniających codzienne zmagania logopedyczne. W konkursie mogły wziąć udział wszystkie dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne  w naszej szkole.
Uczestnicy byli oceniani zgodnie z regulaminem konkursu w dwóch grupach wiekowych według następującego kryterium:
- przydatność pomocy do ćwiczeń logopedycznych,
- pomysłowość,
- staranność wykonania.
Jury w składzie: Małgorzata Kwaśna (Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim), Ewa M. Rokita (logopeda / neurologopeda) i Anna Jajor – Morawiec (logopeda) ustaliło nagrody dla następujących uczestników tegorocznego konkursu:

W kategorii klas 0-I
I miejsce ex aequo Lena Sulej kl. Ib i Dominik Iwańczak kl.0
II miejsce ex aequo Zosia Stosik kl.0 i Bartosz Widanka kl.Ia
III miejsce Ula Kozakiewicz kl.0

W kategorii klas II -III
I miejsce praca wspólna: Hania Zembaty kl. IIId z bratem Adamem

Bardzo dziękujemy rodzicom za kreatywną współpracę i zaangażowanie w przygotowaniu wraz z dziećmi ciekawych pomocy logopedycznych wzbogacających warsztat szkolnego gabinetu.

                                                                           Ewa M. Rokita
logopeda / neurologopeda

Konkurs Recytatorski klas VII i gimnazjalnych

19 lutego 2018 roku w bibliotece szkolnej w Kamieńcu Wrocławskim odbył się szkolny konkurs recytatorski klas VII oraz klas gimnazjalnych. Wzięli w nim udział najlepsi w recytacji uczniowie, którzy wygrali klasowe konkursy recytatorskie ze swoimi wspaniałymi wierszami lub prozami. Byli oceniani przez szanowne jury, w którym zasiadły panie: Dorota Żukowska, Magdalena Bobowska, Beata Sypień oraz Anna Szabla. Jury zmagało się z dość ciężkim wyborem, bo każdy się świetnie zaprezentował. Jednak, spośród wszystkich uczestników jury musiało wybrać osoby do dalszego etapu. Tymi osobami okazali się: Szymon Wrabec, Daria Węglińska, Katarzyna Rodak oraz Marzena Gałus. Wszystkim uczestnikom serdecznie podziękowano i wręczono dyplomy, bo każdy był niesamowity na swój sposób.

Iga Niewiadomska

 

DRUGI ETAP SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO 

KLAS II  i  III

 

8 lutego 2018r. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „Potyczki detektywistyczne”. Wzięli w nim udział wszyscy uczestnicy etapu pierwszego.
Uczniowie zostali podzieleni na 5 drużyn mieszanych ( klasy drugie i trzecie) , a następnie losowali pytania dotyczące treści przeczytanych książek  z serii „ Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki wcielając się w rolę małych detektywów.  Po wspólnym naradzeniu się kapitan udzielał odpowiedzi. Za prawidłową odpowiedź drużyna otrzymywała punkt ( cukierek).
Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy w grupach. Dzielili się wiedzą i wspólnie podejmowali decyzje. W czasie rozwiązywanie rebusów i zagadek wykazali się umiejętnością logicznego myślenia i wyciąganiem prawidłowych wniosków z podanych informacji.

Zwycięzcą  „ Potyczek detektywistycznych” została drużyna w skład której wchodzili następujący uczniowie :

      

Piotr Tężyczki – kl. 2a

Anna Horach kl. – 2b

Maria Wawrzyniak – kl. 3b

Paulina Bugajska  - kl. 3c

Martyna Florczyk – kl. 3 d    

 

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni cukierkami, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. A ponieważ to był TŁUSTY CZWARTEK, to na dzieci czekała jeszcze taca pysznych pączków.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych  wyników, a uczniów klas drugich zapraszamy za rok.   

 

                                                                                                         Organizatorzy

                                                                                                        Krystyna Szewc

                                                                                                        Barbara Milejska

                                                                                                        Dominika Gaim

 

PIERWSZY  ETAP SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

KLAS II  i  III

 

8 stycznia 2018r. odbył się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Czytelniczego. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, uwrażliwianie na piękno języka literackiego, oraz zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dzieckiem i pomoc przy redagowaniu notatek.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas drugich i trzecich. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu i wykazanie się wiedzą na temat przeczytanych książek z cyklu „ Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka i Heleny Willis.

Uczniowie mieli do przeczytania 3 książki ( różne dla różnych poziomów), a następnie sporządzić notatki, które mogli wykorzystać w czasie konkursu.

Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do konkursu byli bardzo dobrze przygotowani. Na szczególną uwagę zasługują notatki, które przygotowali wspólnie z rodzicami. Zawierały one wiele ważnych informacji, a także były wzbogacone ilustracjami własnoręcznie wykonanymi lub skopiowanymi z książek. Poza tym dzieci potrafiły doskonale posługiwać się nimi. Dokładnie wiedziały gdzie szukać potrzebnych informacji.

 

WYNIKI KONKURSU

 

Troje uczniów z klas drugich zdobyło maksymalną liczbę punktów zajmując pierwsze miejsce.

I miejsce – Anna Horach – kl. 2b

                   Oliwia Sowa – kl. 2b

                   Inka Koperstyńska – kl. 2a

 

II miejsce – Katarzyna Jezierska – kl. 2a

 

III miejsce – Aniela Małecka  - kl. 2b

                      Adam Pudło – kl. 2 b

 

Na poziomie klas trzecich na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy 3b

 

I miejsce –    Maria Wawrzyniak –kl. 3b

II miejsce –  Weronika Mucha kl. 3b

                      Kornelia Ratajska – kl. 3b

III miejsce – Michał Hądzlik – kl. 3b

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Nie jest to jednak koniec naszego konkursu. Już 8 lutego odbędzie się drugi etap, w czasie którego uczestnicy podzieleni na grupy wcielą się w bohaterów przeczytanych książek i będą rozwiązywać rebusy i zagadki detektywistyczne .

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych  wyników w pierwszym etapie.

 

                                                                                                   Organizatorzy

                                                                                                  Krystyna Szewc

                                                                                                  Barbara Milejska

                                                                                                  Dominika Gaim

 

UCZTA NA OLIMPIE

Uczta na Olimpie na stałe wpisała się w kalendarz imprez Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim. 22 lutego 2018 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli w „Turnieju Mitologicznym”. Do konkursu uczniów przygotowali nauczyciele z wielu przedmiotów: język polski Magdalena Bobowska, Beata Domaradzka – Żak, historia Anna Jajor – Morawiec, Monika Jarmużek, plastyka Ewa Król, technika Krystyna Boraczewska.
Dzięki uprzejmości pań bibliotekarek Aleksandry Kuroń i Anny Szabli gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej i tam stworzyliśmy namiastkę Hellady.
Uczniowie na lekcjach poprzedzających rywalizację przygotowali dekoracje, zaproszenia, stroje z epoki, zdobywali wiedzę z historii, języka polskiego, plastyki, by w trakcie zabawy zamienić ją na punkty.
Na wzór dramatu antycznego inscenizowali mity, wymyślali zagadki niczym Sfinks, wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych. Układali i wykonywali pieśni na cześć bogów, rozwiązywali krzyżówki.
Uwagę przykuwały samodzielnie zaprojektowane i kunsztownie wykonane stroje, w których dzieci prezentowały bohaterów mitycznych: bogów, boginki i herosów.
Nie zabrakło także czegoś dla ciała, potrawy przygotowane zgodnie z grecką sztuką kulinarną znikały w mgnieniu oka z pięknie przystrojonych stołów.
W atmosferze zabawy, współpracy, arkadyjskiego klimatu dzieci przybliżały sobie wiedzę o kulturze, sztuce i literaturze antycznej tak ważnej dla cywilizacji europejskiej.

Beata Domaradzka – Żak

Konkurs na najładniejszą niemiecką wizytówkę 2017

26.09.2017 odbył się z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych szkolny konkurs z języka niemieckiego na najładniejszą wizytówkę. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3 SP. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz rozwijanie wiedzy z zakresu kultury krajów niemieckojęzycznych. Lekcja konkursu była doskonałym czasem na integrację uczniów, sprawdzeniem swoich umiejętności językowych oraz plastycznych.

Laureaci Konkursu:

I MIEJSCE: Róża Figiel-3d
II MIEJSCE: Piotr Tężycki -2a , Inka Koperstyńska-2a
III MIEJSCE: Maria Wawrzyniak-3b

Osoby wyróżnione:

Milena Krówka
Weronika Mucha
Maria Drewniak
Maja Wyszomirska
Wiktoria Dereń

Zwycięzcy uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Laureatom konkursu gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, miłą atmosferę oraz wzorowe zachowanie podczas konkursu.

Ewa Pruchnik
Marta Florczyk

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95