Nawigacja

Odkrywamy talenty

 

 

Finał VIII Dolnośląskiej Gali Talentów

21 marca 2018 roku odbyły się we Wrocławiu regionalne eliminacje do VIII Dolnośląskiej Gali Talentów, przedsięwzięcia organizowanego przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, mające na celu promocję uzdolnionej młodzieży dolnośląskich szkół i placówek oświatowych. W eliminacjach, zorganizowanych w kilku dolnośląskich miastach, wzięło łącznie udział 118 młodych ludzi. Uczestnicy wykazali się różnorodnością swoich zamiłowań, pasji i możliwości. Przeważały występy taneczne i wokalne, ale nie brakowało też prezentacji talentów plastycznych i graficznych. Z tej tak wielkiej grupy utalentowanej młodzieży wyróżniono do ścisłego finału 25 uczestników. Jednym z nich była uczennica naszej szkoły, Katarzyna Rodak z klasy III gimnazjum. 24 maja 2018 roku na deskach Teatru Starego w Bolesławcu podczas finału VIII Dolnośląskiej Gali Talentów zaprezentowała swój talent, dostarczając wielu artystycznych wzruszeń. Na wielkim ekranie ukazała swój dorobek plastyczny, szkice i rysunki bajkowych zwierząt, wymyślone postacie z bajek i kreskówek, portrety ludzi i krajobrazy fantasy. Pewnością siebie, wiarą w to co robi i swoimi marzeniami zaskarbiła sobie jury.

Kończąc swoją prezentację powiedziała: „Wiem kim będę w przyszłości – pragnę zostać ilustratorką książek!”

Izabela Wlazło

  

VII Dolnośląska Gala Talentów

Dolnośląska Gala Talentów to przedsięwzięcie organizowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty mające na celu promocję uzdolnionej młodzieży dolnośląskich szkól i placówek oświatowych. Do eliminacji rejonowych przystąpiło ponad 200 uczniów, które odbyły się 21 marca 2017 roku w Świdnicy, Ziębicach, Bolesławcu, Legnicy, Bierutowie i Wrocławiu.
Uczestnicy wykazali się różnorodnością swoich zamiłowań, pasji i możliwości. Szkołę Podstawową im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim reprezentowała Emilia Czopnik z klasy VIb, która razem z parterem, Michałem Dziedzicem ze Szkoły Podstawowej w Miłoszycach, zatańczyli sambę, cha-chę i jive'a.
Do finału VII Dolnośląskiej Gali Talentów zakwalifikowało się 27 reprezentantów w tym Emilka i Michał, którzy razem z innymi laureatami zaprezentowali się podczas VII Dolnośląskiej Gali Talentów – 30 maja 2017 r. w Świdnicy. Gratulujemy!

Dorota Żukowska

   

 

LEGO I SCOTTIE GO NA START!

Pierwszy dzień nowego semestru rozpoczęliśmy z przytupem. Naszą klasę odwiedzili dziś pani Barbara Halska, nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku technik informatyk z Jastrzębia-Zdroju, laureatka tytułu  Nauczyciel Roku w 2014, ekspert MEN do spraw informatyki oraz pan Krzysztof Grabowski z Akademii Skutecznej Edukacji, specjalista w zakresie wykorzystania technologii Apple w edukacji. Goście przeprowadzili w naszej klasie warsztaty z klockami lego i programowaniem w aplikacji scottie go. Uczniowie mieli do wykonania dwa zadania z wykorzystaniem klocków lego. Pracowali w kilkuosobowych grupach. Pierwsze zadanie polegało na zbudowaniu dowolnej budowli i ułożeniu do niej opowiadania. Drugie zadanie polegało na tym, że w pudełku została schowana wykonana z klocków figurka. Przedstawiciele każdej z grup podchodzili kolejno do pudełka, przyglądali się budowli i przekazywali pozostałym członkom grupy informacje dotyczące tego co zobaczyli. Zadaniem każdej grupy było zbudowanie identycznej budowli jak ta schowana w pudełku. Ważna była precyzja przekazu. Obserwatorzy musieli zwrócić uwagę na położenie klocków, kolor, wielkość i kształt. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z wykonaniem tego zadania.
Na drugiej lekcji uczyliśmy się programowania ze Scottie Go! To innowacyjna gra będąca połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić na ruch i zachowanie Scottiego. To był niezwykle aktywny i twórczy dzień.

Monika Walkowiak
wychowawczyni klasy IIc

 

          

 

UDZIAŁ UCZNIÓW W KONKURSIE
GRA QUEST – WYPRAWA ODKRYWCÓW DOLNEGO ŚLĄSKA

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu zaprosili wszystkich uczniów z naszego regionu do wzięcia udziału w konkursach, których ideą przewodnią jest „Rok Mapy”. Konkursy zostały przygotowane dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim wzięli udział w konkursie Gra Questwyprawa odkrywców Dolnego Śląska”. Jest to edukacyjna gra terenowa, np. o tematyce kulturowej, historycznej, przyrodniczej. Uczniowie z Klubu Młodych Historyków postanowili koleżankom i kolegom ze swoich klas przedstawić różne propozycje zabaw, gier, które nie tylko będą integrować klasy, ale także pokazywać walory historyczne i przyrodnicze najbliższej okolicy.
Emilka Czopnik z klasy Vb przygotowała grę pod hasłem Mosty łączą brzegi, przyrodę, ludzi…, która przebiega trasą łączącą nie tylko dwa brzegi, ale także dwie najbliższe miejscowości: Kamieniec Wrocławski – Gajków.
Dominik Piasecki z klasy VIa zainspirowany wspomnieniami absolwentów szkoły, którzy w czasie obchodów 70-lecia placówki opowiadali o szkole, nauczycielach, budynkach, w których uczyli się, miejscach, w których spędzali wolny czas stworzył grę pod hasłem Tutaj się uczę, tutaj odpoczywam…, w czasie której uczniowie przechodzili trasę wspomnieniową absolwentów, która często pokrywa się z ich „miejscami na Ziemi”.
Uczestnicy gry podzieleni na cztero-, pięcioosobowe grupy, zaopatrzeni w kartki z podkładkami, długopisy, aparaty fotograficzne, kompasy, lornetki przy pomocy mapy i wskazówek na kolejnych Kartach pracy ukrytych w wyznaczonych miejscach wykonywali zadania, które pomogły im poznać najbliższą okolicę.
W konkursie brało udział 69 uczniów ze szkół podstawowych z Dolnego Śląska, z których wybrano 10 finalistów – a wśród nich znalazła się Emilka i Dominik. Dnia 7 kwietnia 2016 roku w budynku Dolnośląskiego Oddziału Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu wybrano laureatów. Dominik Piasecki zajął II miejsce, a Emilka Czopnik otrzymała wyróżnienie.
Nagrody dla zwycięzców i nauczycieli opiekunów zostały wręczone na uroczystej Gali, która odbyła się 26 kwietnia 2016 roku w Zamku Piastowskim w Legnicy. Na gości czekało wiele atrakcji – nie tylko nagrody, ale także możliwość obejrzenia walk rycerzy/rekonstrukcja historyczna, wejście na wieżę widokową zamku, uczestniczenie w grze miejskiej Quest-Zamek Piastowski z fabułą.

Dorota Żukowska nauczycielka historii
(opiekun uczniów biorących udział w konkursie)

      

 

PROJEKT "ŻYWE OBRAZY"

Projekt "Żywe obrazy"  został zrealizowany przez uczniów klasy IIIb w ramach zajęć lekcyjnych. Uczniowie przygotowali rekonstrukcje dzieł światowego malarstwa,  przedstawiając postawą, ubiorem i mimiką wybrane postacie lub sceny.  Do realizacji tego nietypowego zadania wykorzystano jeden iPad, parawan, kilka starych materiałów  oraz zapał i zaangażowanie uczniów. Podczas tej niekonwencjonalnej lekcji historii sztuki, uczniowie wykorzystali szkolną przestrzeń, ławki, korytarze, salę gimnastyczną oraz przygotowane wcześniej rekwizyty. W projekcie uczestniczyli: Łukasz Baran, Martyna Bereżańska - Skulska, Kacper Biegalski, Bruno Jabłoński, Weronika Jankowska, Barbara Janowska, Kamil Kowalik, Milena Kudzia, Tymon Pawlik, Zofia Piasecka, Nicole Pięta, Klaudia Stańczuk i Kaja Zawadzka.   Efekty pracy można podziwia na zdjęciach.

Monika Walkowiak

                          

 

Dolnośląski Konkurs zDolny Ślązaczek
2015/2016

 Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązaczek ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim zakwalifikowali się:

Język polski, matematyka

 • Tymon Korczyński z klasy Vb
 • Rafał Maczy z klasy VIa


Język angielski

 • Urszula Kowalczyk z klasy VIa
 • Natalia Nowak z klasy VIa


Język niemiecki

 • Weronika Woch z klasy Va
 • Dominik Piasecki z klasy VIa
 • Aleksander Podgórski z klasy VIb


 Do finału z języka polskiego i matematyki zakwalifikował się:

Rafał Maczy z klasy VIa
 

Wszystkim uczestnikom etapu powiatowego i finału zDolnego Ślązaczka serdecznie gratulujemy!  

Dorota Żukowska

 

ADRIANNA PERKA UCZENNICA KLASY VI A SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W KAMIEŃCU WROCŁAWSKIM Z GMINY CZERNICA – LAUREATKĄ IV EDYCJI KONKURSU „RYSUJĘ PROW 2007-2013”

W tegorocznej IV edycji konkursu plastycznego „Rysuję PROW 2007-2013” zorganizowanego przez Urząd Marszałka Województwa Dolnośląskiego wzięły także udział uczennice ze Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim pod opieką nauczyciela plastyki Ewy Król. Na 314 prac zgłoszonych w kategorii szkół podstawowych laureatką III nagrody została uczennica klasy VI a Adrianna Perka wywalczając tym samym dla swojej szkoły również III miejsce. Adrianna w swojej pracy wykonanej metodą kolażu przedstawiła plac zabaw w Kamieńcu Wrocławskim, ciekawie łącząc różne materiały z malarstwem akwarelowym. Przy wyborze prac Komisja Konkursowa oceniała: zgodność tematu pracy z tematyką konkursową, jej zawartość informacyjno-promocyjną, estetykę, sposób wykonania, oryginalne spojrzenie na problematykę związaną z funduszami Unii Europejskiej oraz kreatywność . Za tak wyróżnioną pracę Adrianna otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe, a szkoła nagrodę w wysokości 1500 złotych – uroczyście wręczone we Wrocławiu dnia 17 czerwca 2015. Szkołę wraz z laureatką i nauczycielem plastyki reprezentowała dyrektor Małgorzata Kwaśna ciesząca się z sukcesu uczennicy i swojej placówki.

ROZWIJAMY TALENT PLASTYCZNY W ZAKRESIE RZEŹBY
I FORMOWANIA PRZESTRZENNEGO

Jak rozwijać talent plastyczny w zakresie formowania przestrzennego? To proste, wystarczy uważnie rozejrzeć się dookoła, znaleźć potrzebne materiały i zorganizować warsztat pracy. Tak dzieje się u nas w szkole na zajęciach lekcyjnych i zajęciach koła plastycznego w klasach IV-VI. Materiałów nie brakuje , wystarczą różne opakowania, kawałki tkanin, włóczek i inne materiały pozyskiwane z tak zwanego domowego recyklingu. Potrzebne są także podstawowe narzędzia i znajomość sposobów łączenia tych materiałów ze sobą. Jeszcze tylko zadanie plastyczne i temat zaproponowany uczniom i oto mamy ciekawe i bardzo pomysłowe prace przestrzenne wykonane indywidualnie lub zespołowo: budowle, ptaki itp. Z rzeźbą jest trochę trudniej, bo nie ma zbyt wielu powszechnie dostępnych materiałów, a także brakuje specjalistycznej pracowni plastycznej przystosowanej do takich zadań. Ale jak się postaramy to wszystko załatwią skrzynia z gliną, podkładki i drewniane „noże” i już można pokazać wspaniałe zwierzęta, ludzi, kompozycje abstrakcyjne. Zajęcia takie, polegające na formowaniu przestrzennym dostarczają uczniom wiele radości zarówno z samej pracy jak i osiągniętych rezultatów, ale przede wszystkim rozwijają pomysłowość, kreację oraz wyobraźnię przestrzenną niezbędne nie tylko dla przyszłych artystów.

Ewa Król – nauczyciel plastyki

             

TABLETOWE PIĄTKI

Od maja 2014 roku prowadzę w mojej klasie lekcje z wykorzystaniem tabletów. Uczniowie raz w tygodniu przynoszą do szkoły własne urządzenia mobilne. Pracujemy w grupach. Wykorzystujemy darmowe aplikacje, które uczniowie lub rodzice instalują w domu. Informacje o aplikacjach umieszczam wcześniej na klasowym blogu. Podczas zajęć uczniowie ćwiczą kompetencje kluczowe takie jak: efektywna współpraca w zespole, korzystanie z różnorodnych źródeł informacji, sprawne posługiwanie się nowoczesnymi technologiami, rozwiązywanie problemów, planowanie i organizowanie procesu uczenia się. Przede wszystkim jednak dobrze się bawią i uczą równocześnie.
Podczas zajęć bardzo często korzystamy z dobrodziejstwa jakim są kody QR. Uczniowie po ich zeskanowaniu błyskawicznie mogą odczytać treść przygotowanej dla nich zagadki, zadania matematycznego lub innej wiadomości tekstowej jaką może być na przykład zdanie z trudnościami ortograficznymi, które należy przepisać do zeszytu.
W ramach tabletowych piątków uczniowie tworzą animacje poklatkowe, barwne plakaty, mapy myśli, ćwiczą ortografię, gramatykę, rachunek pamięciowy, umiejętność czytania ze zrozumieniem.
W kwietniu 2015 roku udało mi się nawiązać współpracę z Gminną Biblioteką w Czernicy, która dzięki uczestnictwu w konkursie zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pozyskała 6 super nowoczesnych ipadów – Apple iPad Air 16GB Wi-Fi. Od niedawna urządzenia te możemy wypożyczać na nasze tabletowe lekcje.
Relacje z tabletowych zajęć mogą Państwo przeczytać na tabletowym blogu
http://123tablety.jimdo.com/

Monika Walkowiak

                              

Impreza Szkolna
I DZIEŃ WIOSNY – DZIEŃ TALENTÓW 2015

Charakter imprezy: Przegląd talentów
Termin: 20.03.2015, godz. 8.00-12.25
Miejsce: szkolna sala gimnastyczna
Uczestnicy: kl. IV – VI pod opieką wychowawców,
Organizator: Samorząd Szkolny, nauczyciele: E.Król, J. Jerzycka. A.Boratczuk, M. Wenc, L. Cygan
Cel: rozwijanie i prezentacja talentów, kontynuowanie tradycji szkolnych
Opis imprezy: Chętni uczniowie, po wcześniejszych przesłuchaniach prezentują swoje talenty w następujących kategoriach:

KATEGORIE

SZCZEGÓŁY

ODPOWIEDZIALNI

WYSTĘPUJĄCY

plastyczna

– wystawa prac malarskich, rysunkowych, fotograficznych

E. Król

 

 

Uczniowie z klubu Twórców i Miłośników Plastyki

plastyczno-techniczna

projektowanie i wykonanie strojów – prezentacja nakryć głowy „Najdziwniejsze wiosenne nakrycie głowy”

E. Król,
A. Boratczuk

 

 

 

Wszyscy chętni uczniowie

muzyczna

– śpiew

A. Boratczuk

 

 

 

 

 

1. Julia Szwagrzyk kl.IVc
2. Natalia Nowak kl. Va
3. Ada Budkiewicz kl. Va
4. Ola Gajewska kl.Va
5. Oliwia Zwarycz kl. Vb
6. zespół kl. Vb:
Jagoda Samolej
Katarzyna Gruszka
Oliwia Zwarycz
– gra na instrumencie

M. Wenc

 

 

 

 

1. Piotr Jędrzejczak kl. IVa
2. zespół kl Va:
Krzysztof Ostrowski
Stanisław Borkowski
3. Zuzanna Sokołowska VIb
4. Dominik Cedro kl.VI b
– śpiew z własnym akompaniamentem

M. Wenc

1. Bartek Krupa kl. Vb

ruchowo- teatralna

– sport

J. Jerzycka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Ola Włodarczak kl. IVa
2. Konrad Owczarek kl. IVa
3. zespół kl. IVa:
Daria Węglińska
Ola Łach
4. Adriana Perka kl.VIa
– taniec 1. zespół kl. IVb:
Emilia Czopnik
Oliwia Stelmaszczyk
Wiktoria Górska
Iga Niewiadomska
Anna Kicińska
Natalia Adamczuk
2. Ola Kitlas kl. Vb
3. zespół kl. VIa:
Nina Adamczak
Natalia Stępień
Martyna Pietrzyk
– mini play back show 1. Zespół kl.VIa:
Mikołaj Bandera
Jakub Koperdowski
Mateusz Czajkowski
Jakub Gonczarek

teatralna, recytatorska

– recytacje wierszy
– monologi teatralne
– scenki teatralne

L. Cygan

 

 

 

 

 

1. Wiktoria Górska kl.IVb
2. zespół kl. Va:
Jowita Kudzia
Anna Bonikowska
3. Iza Opawska kl. VIb
4. Julia Domaradzka kl. VIb
5. Michał Kępa Kl. VIb
6. Jakub Koperdowski kl.Va


Dodatkowe ustalenia:
 imprezę poprowadzą wyznaczeni uczniowie
– popisy oceniać będzie jury i widzowie za pomocą oklasków wyłaniając wyróżnionych
– imprezę rozpocznie i zakończy wspólne śpiewanie
– obowiązuje strój wiosenny ( kolory wiosny z elementem koloru zielonego)
– zadania dla wychowawców: opieka nad klasami, rozliczenie za udział i strój, wspieranie stających do przeglądu i wpisanie im punktów.

Ewa Król

        

Obiady czwartkowe

Omawiając na lekcjach historii czasy panowania ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, uczniowie klas szóstych przebrani za uczestników słynnych obiadów czwartkowych, czyli malarzy, poetów, ludzi kultury, reformatorów – dyskutowali na temat ówczesnych czasów, prezentowali dzieła mistrzów. Informacje o epoce w taki sposób zaprezentowane na pewno zostaną dłużej w pamięci, być może zainspirują do ciekawych działań.

Nauczycielka historii – Dorota Żukowska


 

Uczeń Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego
w Kamieńcu Wrocławskim,
laureatem zDolnego Ślązaczka

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, iż Szymon Szecówka został laureatem Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego dla uczniów szkół podstawowych zDolny Ślązaczek  i na uroczystej gali, która odbyła się 24 marca 2014 roku w Auli Leopoldiana Uniwersytetu Wrocławskiego, odebrał nagrodę. Zwycięstwo zapewnia Szymonowi zwolnienie ze Sprawdzianu szóstoklasisty.
Gratulujemy!

Dorota Żukowska

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego
w Kamieńcu Wrocławskim,
którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego
zDolnego Ślązaczka

Dnia 16 października odbył się szkolny etap XI Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego dla uczniów szkół podstawowych zDolny Ślązaczek. Do etapu powiatowego, który odbędzie się 14 listopada 2013 roku, z naszej szkoły zakwalifikowało się 8 uczniów:

Julia Adamczuk VIb
Maja Joniec VIc
Natalia Kostecka Va
Rafał Krystek VIc
Stanisław Strauchold VIc
Szymon Szecówka VIa
Tymoteusz Trocha VIb
Dawid Ziobrowski VIa

Gratulujemy!!!

Dorota Żukowska

 

ODKRYWAMY SKARBY NASZEJ MIEJSCOWOŚCI

Uczniowie klas IV –V w ramach Klubu Młodych Historyków poznawali najciekawsze miejsca na terenie Gminy Czernica, przygotowali makiety zbytków, prezentowali informacje na zajęciach pozalekcyjnych.

Dorota Żukowska

           

SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW kl. IV-VI
Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2013 r., odbyła się w naszej szkole druga edycja Dnia Talentów, w tym roku pod hasłemWiosna budzi talenty. 21 marca to tradycyjnie pierwszy dzień wiosny. Wiosna budzi przyrodę do życia, rośliny rozwijają pączki, a w naszej szkole uczniowie rozwijają swoje pasje, odkrywają talenty na różnych zajęciach dodatkowych. W Dzień Talentów każdy uczeń Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim miał szansę zaprezentowania swoich umiejętności i uzdolnień szerszemu gronu odbiorców oraz okazję do dobrej zabawy.

Uczniowie klas IV – VI na pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych mieli możliwość uczestniczenia we wcześniej przez siebie wybranych zajęciach. Kilka dni przed galą otrzymali oni ofertę zajęć na Dzień Talentów, a następnie zapisywali się na zajęcia według swoich potrzeb i zainteresowań u nauczycieli prowadzących. W Dniu Talentów nie obowiązywał odgórny podział na klasy, dlatego uczniowie mieli możliwość integracji pomiędzy klasami, a także bliższego poznania kolegów i koleżanek dzielących wspólne pasje.
W stołówce spotkali się miłośnicy matematyki, którzy uczestniczyli w intelektualnej zabawie rozwiązując zadania w konkursie „Kangur matematyczny”. Konkurs prowadziły pani Monika Mrugała i pani Ewa Pieńkowska. Dusze artystyczne wybrały zajęcia plastyczne pt „Wiosenne inspiracje” prowadzone przez panią Ewę Król. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i ich zadaniem było pożegnanie zimy pokazem mody wiosennej, wykazując się przy tym oryginalnością i pomysłowością w tworzeniu strojów i haseł. Dla tych, którym w duszy gra i śpiewa zaproponowano zajęcia wokalne pt. „Wiosenne Studio Piosenki” prowadzone przez panią Agatę Boratczuk. Uczniowie przygotowali i wyśpiewali dwie wiosenne piosenki. Propagatorzy zdrowej diety wybrali zajęcia kulinarne pt. „Wiosenna Bomba Witaminowa” prowadzone przez panią Alicję Semlę-Owczarek i panią Izabelę Skotnicką, na których z sezonowych owoców i warzyw wyczarowali pomysłowe dania i przekąski. Zajęcia ujawniły kulinarne pasje i niezwykłe umiejętności wielu uczniów, o czym można było się przekonać podczas degustacji. Lingwiści wybrali zajęcia pt. „Wiosenna gimnastyka języka”, które poprowadziły panie Beata Domaradzka-Żak i Eliza Zipser. Uczniowie szukali odgłosów przyrody. Przy pomocy onomatopej przygotowali scenkę pt „Wiosna budzi się do życia” wcielając się w wiosenne owady, ptaki i inne zwierzęta. Ci, którzy kochają podróże, przygody, przyrodę znaleźli dla siebie zajęcia pt. „Świat w zasięgu ręki”- opowieści z podróży prowadzone przez panią Justynę Hołyńską. Tam uczniowie dowiedzieli się jak dobrze przygotować się do podróży, jak uniknąć niemiłych niespodzianek, co zrobić, kiedy na drodze pojawi się np. niedźwiedź. Miłośnicy sportu też mogli znaleźć coś dla siebie. Szkolna reprezentacja siatkarek pod kierunkiem pani Jolanty Jerzyckiej zmagała się z rywalami w Międzypowiatowych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas V w Brzegu Dolnym, ostatecznie zajmując III miejsce.
Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, aby zaprezentować efekty pracy wykonanej na wcześniejszych zajęciach. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne, plastyczne, kulinarne i językowe przy aplauzie widzów i słuchaczy ubranych w kolorowe, wiosenne stroje.
Następnym punktem programu był Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej przygotowany przez panie Renatę Kropidłowską i Elizę Zipser. Uczestnicy, którzy przez ostatnie tygodnie uczyli się tekstów na pamięć, często bardzo trudnych, a także wymowy, melodii, śpiewu, przełamując strach i tremę, zaprezentowali swoje talenty językowe, wokalne i sceniczne. Konkurs podzielony był na dwie części: Piosenki Angielskiej i Piosenki Niemieckiej. Jury oceniało stopień trudności tekstu, poprawność językową oraz choreografię i interpretację tekstu. Po burzliwych obradach jury przyznało nagrody dla najlepszych.

W kategorii piosenki angielskiej nagrody otrzymali:

I miejsce:
Agata Konik z kl. V A z piosenką ’The Show’
Zespół z klasy VI A w składzie Kalina Rubaniuk i Zuzanna Bereżańska-Skulska z piosenką ‘Wildest Moments’
Zespół z klasy VI B w składzie Karolina Żabska, Julia Bandera, Magdalena Florczyk, Laura Pona z piosenką ‘I’m so Excited’

II miejsce:
Weronka Kobylińska z kl. V C z piosenką ‘Everything at Once’
Zespół z klasy V B w składzie Wiktoria Dudzińska, Maja Joniec, Wiktoria Misiak, Magda Strauchold z piosenką ‘I Want To Be Free’

III miejsce:
Joanna Zakowicz z kl. V B z piosenką ‘Thank You for the Music’
Zespół z klasy IV B w składzie Adam Korta, Mateusz Kusal, Bartłomiej Solski z piosenką ‘The Wall’

W kategorii piosenki niemieckiej nagrody otrzymali:

I miejsce:
Kalina Rubaniuk z kl. VI A z piosenką ‘Sternennebel’
Zuzanna Bereżańska – Skulska z kl. VI A z piosenką ‘Hallelujah’
Zespół z klasy VI B w składzie Katarzyna Dumańska, Patrycja Dumańska, Natalia Lenart, Karolina Żabska z piosenką ‘Du weißt nich,dass du wunderschön bist’

II miejsce:
Zespół z klasy V C w składzie Wiktoria Dudzińska, Maja Joniec, Wiktoria Misiak, Magda Strauchold z piosenką ‘Hey, Seelenschwestr’

III miejsce:
Zespół z klasy VI B w składzie Julia Bandera, Magdalena Florczyk, Joanna Michalska, Laura Pona z piosenką ’Mein Herz’

Po ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu dyplomów uczestnikom, Szkolny Lider Wspierania Uzdolnień krótko podsumował i podziękował wszystkim uczestnikom Dnia Talentów, a także nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów.
Dzień Talentów jest wspaniałą okazją do promowania różnorodnych zdolności uczniów. Na tegorocznej gali talentów każdy uczeń naszej szkoły miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli udało się podtrzymać zaangażowanie i wysoką motywację do pracy wśród uczniów.

Opracowała:
Eliza Zipser – Szkolny Lider Wspierania Uzdolnień

 

SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW kl. 0-III
Pierwszy Dzień Wiosny

 

21. marca w naszej szkole był również Dniem Talentów. W tym dniu nie zabrakło działań wspierających oraz prezentujących talenty i uzdolnienia naszych uczniów, jak również emocji i pozytywnych wrażeń. Jednym z takich działań wspierających uzdolnienia językowe jest coroczny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, który odbył się właśnie w Dniu Talentów. Podczas konkursu uczniowie prezentowali nie tylko zdolności językowe, ale również muzyczne, taneczne i aktorskie. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego jury w składzie: p. Lucyna Cygan, p. Joanna Jarek-Geneja, p. Anna Szabla miało bardzo trudne zadanie. Wszyscy uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami językowymi, poczuciem rytmu oraz muzykalnością. Każdy występ połączony był z atrakcyjną i opanowaną do perfekcji choreografią. Zaprezentowane układy taneczne pokazały jak wielki potencjał taneczny drzemie w naszych uczniach.
Podczas tego uroczystego dnia docenione zostały również talenty polonistyczne i plastyczne. Rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów kl. II i III, który odbył się pod koniec lutego. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jest dowodem na to, że nasi uczniowie coraz lepiej radzą sobie z tą trudną, ale jakże istotną umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Wszystkim uczestnikom przyznano nagrody i dyplomy oraz złożono gratulacje. Rozdano również dyplomy i nagrody w Gminnym Konkursie Plastycznym „Ale jaja”, w którym uczniowie naszej szkoły wykazali się dużymi uzdolnieniami plastycznymi i bogatą wyobraźnią twórczą. Ten konkurs był też doskonałą okazją do pozytywnej rywalizacji z innymi uczniami z terenu naszej gminy. W tym dniu wszyscy uczniowie zaprezentowali również swoje talenty na wykonanych przez siebie medalach „Mam talent”, które przez cały dzień z dumą nosili na szyi.
21 marca świętowaliśmy również Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali wiosenne piosenki połączone z rytmicznymi układami tanecznymi. Przepiękne kolorowe kwiaty i gałązki wykonane przez dzieci wprowadziły wszystkich w wiosenny nastrój. Nasi uczniowie wykazali się też dużą pomysłowością i oryginalnością w doborze wiosennych strojów, które zaprezentowali w wiosennym korowodzie. Za swoją pracę zostali nagrodzeni słodyczami, które wręczyła im Pani Wiosna.
Dzień Talentów był doskonałą okazją do podsumowanie działań wspierających różnorodne uzdolnienia naszych uczniów, które prowadzone są na terenie naszej szkoły, m. in. językowe, matematyczne, polonistyczne-poetyckie, dziennikarskie, czytelnicze, ortograficzne, teatralno-muzyczne, plastyczne oraz sportowe. O wszystkich osiągnięciach naszych uczniów można przeczytać na szkolnej stronie internetowej.

Marta Florczyk

zDOLNY ŚLĄSK i zDOLNY ŚLĄZACZEK

Z ogromną radością i satysfakcją pragniemy poinformować, iż absolwentce naszej szkoły,Zuzannie Wrabec, uchwałą Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień zostało przyznane po raz trzeci stypendium na rok szkolny 2012/2013 w XII edycji Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” wspieranego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej i samorząd województwa dolnośląskiego. Uroczysta Gala Stypendialna odbyła się 27 listopada 2012 roku w Filharmonii Wrocławskiej, na której m.in. Dolnośląski Kurator Oświaty, pani Beata Pawłowicz, gratulowała uczniom ich sukcesów.Dużym sukcesem jest także udział naszych uczniów (Wawrzyńca Głucha, Stanisława Straucholda, Dominika Pawlaka, Szymona Szecówki, Julii Bandery) w powiatowym etapie Dolnośląskiego Konkursu InterdyscyplinarnegozDolny Ślązaczek – Finalistami zostali: Julia Bandera Szymon Szecówka.

Gratulujemy!

Dorota Żukowska

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim
  ul. Kolejowa 8
  55-002 Kamieniec Wrocławski
 • 71 318 55 95